Haberler / Duyurular Güncel Haberler  MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI
19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle ilçemizde de  tören düzenledi.
Atatürk Meydanında düzenlenen törende, Mahalle Muhtarları adına Atatürk Mahallesi Muhtarı Rıdvan Seçkin, Köy Muhtarları adına ise Sinanlı Köyü Muhtarı Ali Bulca tarafından, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.
Atatürk Meydanında gerçekleştirilen törende, Mahalle Muhtarları adına konuşma yapan Hamidiye Mahallesi Muhtarı İbrahim Demir, Köy Muhtarları adına konuşan Pancarköy Muhtarı Necati Parlak birer konuşma yaptılar.
Kaymakam Keskin de yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Muhtarlık, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlık teşkilatı Osmanlı İmparatorluğu zamanında kurulmuştur. Tarihte seçimle iş başına gelen ilk resmi görevli muhtarlardır. Vatandaşın sorunlarından ilk elden haberdar olan yetkilidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede ve ya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Görevlerini fedakârca yürüten tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü kutlu olsun.” 
Düzenlenen törene; Babaeski Kaymakamı Tarkan Keskin, 1’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Coşkun Önal, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Resmi Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Oda, Birlik ve Derneklerin Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Okul Müdürleri, Banka Müdürleri, Babaeski, Pehlivanköy Merkez İlçe Mahalle Muhtarları ve Köy Muhtarları, çok sayıda vatandaş katıldı. 
Babaeski Belediye Başkanımız Av. Abdullah Hacı, tören sonrasında Mahalle ve Köy Muhtarlarına Tansa Düğün Salonunda bir yemek verdi.
 
 
 
  

 MENÜ

E-Hizmetler
  Başkan
  Kurumsal
  Babaeski
  Haberler-Duyurular
  Projeler
  İletişim
  E-Borç Sorgulama
  İmar Durumu
  Kent Bilgi Sistemi
  Hizmet Masası
  Bilgi Edinme
  Kan Bankası
  Ücrete Tabi İşler
Babaeski Belediye Başkanlığı Fatih Caddesi Babaeski / KIRKLARELİ
TELEFON     0 (288) 512 12 36
FAX             0 (288) 512 41 20
E-POSTA     info@babaeski-bld.gov.tr
   TR21-11-KÖA-1-19 Sözleşme No'lu İnteraktif Belediye Hizmetleri Projemiz Trakya Kalkınma Ajansı tarafından
 finanse edilmektedir.