Haberler / Duyurular Güncel Haberler  JAPONYA'DAN MİSAFİRLERİMİZ VAR
Japonya’nın değişik Üniversitesinden 9 Öğrenci Orta Doğu Aile Barış Federasyonu Ülkeleri tanıtma amacı ile öğrenci değişim programı çerçevesinde Babaeski Belediye Başkanımız Av. Abdullah Hacı’yı makamında ziyaret ettiler.
 
Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyarete; Orta Doğu Aile Barış Federasyonu Başkanı Umberto Angelucci, Genel Sekreter Marılyn Angelucci, Japon Öğrenciler Takım Lideri Mr. Yamazaki, Dünya Barış Federasyonu Üyesi ve Türkiye Barış Elçisi Hatice Kunt, ADD Babaeski Şubesi Başkanı Binnur Güdücüler, Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatma Özcan, Belediye Meclis Üyesi Gülten Kaymaz ve Japon Öğrenciler katıldı.
 
Babaeski Belediye Başkanımız Av. Abdullah Hacı, ziyaret esnasında, Dünya Barış Federasyonu Üyesi ve Türkiye Barış Elçisi Hatice Kunt, tercümanlığında yaptığı konuşmada şunları söyledi.
 
“Öncelikle hepiniz Babaeski İlçemize hoş geldiniz. Şuanda Dünya’nın en güzel şehrindesiniz ama herkesin yaşadığı şehir kendine göre Dünya’nın en güzel şehridir. Tabii Babaeski İlçesi de size göre ikinci şehridir. Bende bu güzel şehrin Belediye Başkanıyım. Asıl Mesleğim Hâkimlik, iki dönemdir Babaeski Belediye Başkanı olarak görev yapıyorum. Sizleri burada ağırlamaktan son derece gururluyuz ve mutluyuz. Babaeski’nin birçok kardeş şehri var ama Japonya’dan bir kardeş şehrimiz yoktu. Sizler buraya gelmekle Türk-Japon dostluğunun temellerini attınız. Umuyorum ki bu temeller çok derin ve uzun olur. Bu dostluğu da umarım ki naklederiz. Artık biz sizleri Babaeskili olarak kabul ediyoruz. Kendi şehrinizdesiniz rahat edin. Ben ayrıca bu ziyaretinizin, bu dostluğun anısına Babaeski halkı adına takım lideriniz Mr. Yamazaki’ye şehrimizin anahtarını vermek istiyorum. Sizlere her zaman şehrimizin kapıları açıktır. Çünkü sizler barış elçileri olarak çok güzel bir yolculuğa çıkmışsınız. Sizleri tekrar kutluyorum.”
 
Daha sonra Japon Üniversite Öğrencileri, Dünya Barış Federasyonu Üyesi ve Türkiye Barış Elçisi Hatice Kunt’un tercümanlığında başkan Hacı’ya soru yönelttiler.
Babaeski Belediye Başkanımız Av. Abdullah Hacı, ziyaretin sonunda, günün anısına Japon Öğrenciler Takım Lideri Mr. Yamazaki’ye, şehrin anahtarı ile birlikte gümüş tabak hediye etti.
 
Japon Öğrenciler Takım Lideri Mr. Yamazaki’de, Başkanımız Hacı’ya çeşitli hediyeler takdim etti.  

 MENÜ

E-Hizmetler
  Başkan
  Kurumsal
  Babaeski
  Haberler-Duyurular
  Projeler
  İletişim
  E-Borç Sorgulama
  İmar Durumu
  Kent Bilgi Sistemi
  Hizmet Masası
  Bilgi Edinme
  Kan Bankası
  Ücrete Tabi İşler
Babaeski Belediye Başkanlığı Fatih Caddesi Babaeski / KIRKLARELİ
TELEFON     0 (288) 512 12 36
FAX             0 (288) 512 41 20
E-POSTA     info@babaeski-bld.gov.tr
   TR21-11-KÖA-1-19 Sözleşme No'lu İnteraktif Belediye Hizmetleri Projemiz Trakya Kalkınma Ajansı tarafından
 finanse edilmektedir.