Haberler / Duyurular Güncel Haberler  TEŞEKKÜRLER BABAESKİ
Belediye Başkanlığımız ve Kent Konseyi ile birlikte , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında yapacağımız fakat  hava muhalefeti nedeniyle ertelediğimiz “Cumhuriyet Yürüyüşü”müz ve Cumhuriyet Konserimiz 8 Kasım 2017 akşamı Muhteşem bir kalabalık eşliğinde gerçekleşti.
 
Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi bahçesinde toplanan yaklaşık 2 bin kişi, 10'uncu Yıl Marşı eşliğinde dev Türk Bayrağı açarak, ellerinde meşalelerle birlikte Fatih Caddesi’nden yürüyerek, Atatürk Meydanında yapılacak olan konser alanına geldi.
 
Düzenlediğimiz Cumhuriyet Yürüyüşümüze; CHP Kırklareli Milletvekilleri Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu, Babaeski Belediye Başkanımız Av. Abdullah Hacı, Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı, CHP Kırklareli İl Başkanı Ünal Başkur, CHP Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Ersay Doğan, CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, CHP Babaeski Kadın Kolları İlçe Başkanı Necmiye Kurtpulat, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Sibel Çınar, 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mülayim Güler, Kent Konseyi Başkanı Selim Tuna, Babaeski Muharip Gaziler Derneği Başkanı Namık Kahraman, CEM Vakfı Babaeski Şube Başkanı Hüseyin Yeşilbaş, ADD Babaeski Şube Başkanı Binnur Güdücüler, Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatma Özcan, Balkan Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Mümin Gençoğlu, Ziraat Odası Başkanı Şahin Arslan, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Buyur, Esnaf Odası Başkanı Türkay Topal, S.S. Babaeski Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Özel, Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Babaeski Temsilcisi İlhan Okumuş, Mahalle ve Köy Muhtarları ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.
 
Belediye Başkanımız Av. Abdullah Hacı, açılış konuşmasında şunları söyledi; “Yağmur nedeni ile Cumhuriyet yürüyüşümüzü yapamamıştık, bu akşam hem Cumhuriyet Yürüyüşümüzü yaptık, yarında İlçemizin Kurtuluşunun 95’inci yılını yaşayacağız. Bugün bir kez daha kurtuluşu gerçekleştirip, Cumhuriyeti kuran ve bizlere emanet eden, başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, bu süreçte şehit olmuş, Trakya ve Anadolu insanımızı rahmetle anıyor, hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum. Bu yıl 94’üncü yılını büyük bir coşkuyla kutladığımız, Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlatmış olduğu milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasının ardından, 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizleri ulusal bir devletin onurlu, özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir. Devlet yönetimini, kişilerin, ailelerin, bir zümrenin ya da sınıfın eline bırakmayan cumhuriyet rejimi, 1923’ten bugüne, ülkemize büyük katkılar sağlamış, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturmuş, bireyi yurttaş konumuna yükseltmiştir. Cumhuriyet, aydınlanma dönemini kaçıran Anadolu tarihinin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir. Biz Babaeskililer Cumhuriyetimizi sonsuza kadar korumaya ve bizden sonraki kuşaklara teslim etmeye hazırız.”
 
Daha sonra dev platformda sahne alan “O Ses Türkiye Yarı Finalisti” Selin Ataş, alanı dolduran vatandaşlara muhteşem bir konser verdi.
 
Başkan Hacı, Konser  sonunda, gecenin anısına Babaeski Halkı adına Sanatçı Selin Ataş'a ve RED-LİNE Organizasyon Şirketi Sahibi Volkan Edil'e, birer gümüş plaket takdim etti.
 

 MENÜ

E-Hizmetler
  Başkan
  Kurumsal
  Babaeski
  Haberler-Duyurular
  Projeler
  İletişim
  E-Borç Sorgulama
  İmar Durumu
  Kent Bilgi Sistemi
  Hizmet Masası
  Bilgi Edinme
  Kan Bankası
  Ücrete Tabi İşler
Babaeski Belediye Başkanlığı Fatih Caddesi Babaeski / KIRKLARELİ
TELEFON     0 (288) 512 12 36
FAX             0 (288) 512 41 20
E-POSTA     info@babaeski-bld.gov.tr
   TR21-11-KÖA-1-19 Sözleşme No'lu İnteraktif Belediye Hizmetleri Projemiz Trakya Kalkınma Ajansı tarafından
 finanse edilmektedir.