Haberler / Duyurular Güncel Haberler  KURTULUŞUMUZUN 96.YILI
İlçemizin  Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96 ncı  yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.
 
Belediye Başkanımız  Av. Abdullah Hacı tarafından, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan tören, Atatürk Meydanı'nda devam etti.
 
Saygı duruşunun  ardından, Belediye Başkan Yardımcımız Hayri Tübeler, Belediye Meclis Üyelerimiz, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve siyasi parti temsilcilerinden oluşan heyet kurtuluşu temsilen tören alanına çiçeklerle girdiler ve İlçemiz Kaymakamı Hakan Özarslan,  Kırklareli Milletvekillerimiz Türabi Kayan, Selahattin Minsolmaz, 1’inci Zırhlı Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanımız  Tuğgeneral Ercan İlhan, Belediye Başkanımız Av. Abdullah Hacı ve Cumhuriyet Başsavcımız Mehmet Sinan Algül’e birer buket çiçek takdim ettiler.
 
Daha sonra program, temsili olarak kürsüde bulunan Kurtuluş Kızı Babaeski Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi  Öğrencisi Günsu Ergen , Askeri Birlik Komutanı Tank Teğmen Mücahit Horata  tarafından zincirleri sökülerek özgürlüğüne kavuşturuldu.
 
Kurtuluş Kızı Günsu Ergen ve Askeri Birlik Komutanı Tank Teğmen Mücahit Horata’ya, İlçemiz Kaymakamı Hakan Özarslan ,1’inci Zırhlı Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanımız  Tuğgeneral Ercan İlhan , Belediye Başkanımız Av. Abdullah Hacı  tarafından günün anısına plaket ve  buket çiçek takdim edildi.
 
Daha sonra İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçemiz Kaymakam ı Hakan Özarslan, 1’inci Zırhlı Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanımız  Tuğgeneral Ercan İlhan  ve Belediye Başkanımız  Av. Abdullah Hacı tarafından, Öğrencilerin, halkın ve protokol üyelerinin Kurtuluş Bayramı kutlandı.
 
Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Belediye Başkanımız  Av. Abdullah Hacı, yaptı.
  
Konuşmanın ardından öğrenciler şiirler okudu, Babaeski Halk Eğitimi Merkezi  Folklor Ekibi Kırklareli Yöresi halk oyunları gösterileri sundu. Babaeski Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi  muhteşem gösterileri ile izleyenleri büyülediler. Babaeski Müzisyenle Derneği ise mini bir davul şov gösterisi yaptı.
 Keşan  Lalacık Mahalli Halk Oyunları Ekibinin gösterisi izleyicilerden tam not aldı.  
Kurtuluş Bayramı, Tören geçişi ile son buldu.
 
Kurtuluş Bayramı etkinliğimiz akşam saat 19.00 da Tansa Salonunda  Belediye Başkanımız  Av. Abdullah Hacı tarafından  verilen resepsiyon ile sona erdi...
 
  

 MENÜ

E-Hizmetler
  Başkan
  Kurumsal
  Babaeski
  Haberler-Duyurular
  Projeler
  İletişim
  E-Borç Sorgulama
  İmar Durumu
  Kent Bilgi Sistemi
  Hizmet Masası
  Bilgi Edinme
  Kan Bankası
  Ücrete Tabi İşler
Babaeski Belediye Başkanlığı Fatih Caddesi Babaeski / KIRKLARELİ
TELEFON     0 (288) 512 12 36
FAX             0 (288) 512 41 20
E-POSTA     info@babaeski-bld.gov.tr
   TR21-11-KÖA-1-19 Sözleşme No'lu İnteraktif Belediye Hizmetleri Projemiz Trakya Kalkınma Ajansı tarafından
 finanse edilmektedir.