PROJELER
Tamamlanan Projeler

Sosyal Belediyecilikte Öncüyüz

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖNCÜYÜZ

Babaeski Belediyesi’nin en büyük özelliği ilçede gerçekleştirilen altyapı çalışmalarının yanında sosyal belediyeciliğe önem vermesidir. Sosyal Belediyecilik belediyeciliğin en bariz karakteridir, hatta belediyeciliğin ta kendisidir. Bizde sosyal belediyecilik anlayışımız çerçevesinde ilçemizde güzel bir etkinlik başlattık. Evden çıkmakta zorlanan yaşlılarımıza, engelli vatandaşlarımıza evlerinde ücretsiz olarak kuaför hizmeti veriyoruz. Belediyecilik vatandaşlarının daima yanında olmak onların ihtiyaçlarına yönelik projeler, hizmetler üretmektir. İlçemizde haftada bir gün ücretsiz olarak kabir ziyaretleri etkinliğimizi başlattık. Çünkü yakınlarını ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız özellikle yeni mezarlık bölgesi için araç sıkıntısı çekmekte, düzenli olarak yakınlarını ziyaret edememekteydiler. Her sene Babaeski Belediye Başkanlığı olarak camilerimizin genel temizliğini periyodik olarak yapmakta, camilerimizdeki hocalarımızla sürekli diyalog halinde olup camilerimizin eksikliklerini gidermekteyiz. Ramazan Ayı’nda ücretsiz olarak Edirne Selimiye Camii’ne Gezi düzenledik. Ramazan Etkinlikleri kapsamında Sultanahmet etkinliklerinin benzerini ilçemizde organize ettik ve Ramazan ayını büyük bir coşku ile ilçemizde kutladık.

İlçemizde vatandaşlarımızın iyi ve kötü günlerinde her zaman yanlarında olmaktayız. Doğum günü kartı uygulaması ile ilçemizdeki tüm bayanlarımızın doğum günlerini kutlamaktayız. İlçemizde vefat eden vatandaşlarımızın cenaze defin işlemlerinde gerekli olan kefen ve benzeri tüm ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılamaktayız. Vatandaşlarımızın evlerine cenaze yemeği, lokum ve helva göndermekteyiz. Esnaf kahvaltıları projemiz ile her sabah 10 esnafımız ile makamımda kahvaltı yapıyoruz. Esnaflarımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını, ilçemiz için önerilerini dinliyoruz ve onlarla fikir alışverişinde bulunuyoruz. İlçemizde bayanlarımıza yönelik ücretsiz olarak plates, aerobik, step kursu hizmetimizi başlattık. Bayanlara yönelik olarak özel hazırlanan, soyunma odası, müzik sistemi, modern zemini, plates ekipmanları ile Özel Fitness Salonlarını aratmayan Belediye Fitness Salonunda bayanlarımız ücretsiz olarak spor yapma imkanına kavuştu. Engelli vatandaşlarımız için özel taş döşeme çalışması gerçekleştirdik. İlçe genelinde bulunan kaldırımlarımızı özel taşlar ile yeniledik. İlçemizde iki engelli genç evladımıza akülü araba hediye ettik. Bizler iki evladımızın umudu olduk, onların en çok istediği, en çok ihtiyaç duyduğu akülü araçları kendilerine tahsis ettik. Okullarımız Hayat Bulsun Projesi ile ilçemizdeki tüm eğitim kurumlarımıza destek olmaktayız.

Bu kapsamda ilçemizde yıkılması gereken Eski Lise Binası ve Atatürk İlkokulu Binası belediyemiz tarafından ücretsiz olarak yıkıldı ve binaların harfiyat çalışmaları yine belediyemiz tarafından ücretsiz olarak yapıldı. Okullarımızı oyun grupları, kamelya, oturma grupları ile donattık. Okullarımızın çevre düzeni, parke taş, peyzaj çalışmaları ve binaların gerekli fiziki bakım onarımları belediyemiz tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirildi. Okullarımıza yeni basketbol sahası, tenis kortu ve futbol sahaları inşa ettik. Babaeski İlköğretim Okulu bünyesinde olan ve eksiklikleri nedeni ile kullanımda olmayan Kapalı Spor Salonunu çocuklarımızın ve halkımızın hizmetine açtık. Fatih İlköğretim Okulumuza modern Anaokulu kazandırdık. Okullarımızın ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine bilgisayar ve projeksiyon hediye ettik. Okullarımıza ücretsiz olarak proje desteği vermekteyiz. Sosyal Belediyecilikte öncü olmaya devam edeceğiz.