BAŞKAN
Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Değerli Komşularım,

İnsanlık tarihi birçok olayla sınandı ve sınanmaya devam edecektir, bu tarihi tek bir kelime ile ifade etmek gerekirse ‘’mücadele’’ en özeli olur. Biz bu tarihin paydaşları, yaşamımız boyunca büyük bir dönüşüm ve değişimden geçiyoruz. Görev verdiğiniz bu beş yıllık süre içinde Babaeski Belediyesi çalışanları olarak merkezimize insan ve toplumu alacak şekilde yüzümüzü geleceğe çevireceğimizi bilmenizi isterim.

İlçemizin var olmasında, varlığını devam ettirmesinde ve hedeflerine ulaşmasında tek pay ‘’insanlarındır’’. Hiç kuşku yok ki ‘’Hedefler, stratejiler ve projeler’’ ilçemizin ilerlemesinde ve kavramların tek başına bir anlamı yoktur. Sizlerin bu kavramlarda başrolde ve paydaş olacağınız bir ilçe hayalim var.

Başta biz Babaeski Belediyesi çalışanları olarak uzun vadeli hedefimiz olan ‘’Değer yaratmak ve Yaşanabilir bir Babaeski’’ düşüncemizi geliştirmek ve hayata geçirmek için var gücümüzle çalışacağız.

İlçemizin artık, herşeyden evvel kişisel çıkar çatışmalarını sona erdirmesi ve nasıl daha iyi, daha yaşanabilir ve daha mutlu bir ilçe olarak geleceğini inşa edeceğine odaklanması gerekiyor. Ortak geleceğimiz için sorumluluğumuzun ve görevimizin her an bilincinde olacağız. İlçemiz için en iyisini hayata geçirmek, üretmek ve yaptığımız her işte kılavuz olabilmek hedefiyle en üst sıralarda yer almalıyız. Değerlerimizden ve birbirimizden aldığımız güçle görev süremiz boyunca çalışmalarımızın sizlerin yararına sürdürülmesi ve ilçemizde en verimli şekilde değer üretilmesi için çabalayacağız.

Ulu Önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün kendime örnek aldığım sözünü sizlerle paylaşmak isterim: ‘’Başarılarda gururu yenmek, felaketlerde ümitsizliğe direnmek lazımdır.’’

Bizlere inanan, güvenen, katkıda bulunan tüm Babaeski halkına; Babaeski Belediyesi adına teşekkürlerimi sunarım.