PROJELER
Tamamlanan Projeler

Kültürel Değerlerimize Sahip Çıkmaktayız

Babaeski geçmiş dönemlerde Trakya’da en çok sinemanın olduğu, ulusal, bölgesel düzeyde tiyatro gösterimlerinin en yoğun olduğu, müzik, resim, el sanatları kurslarının en çok olduğu ilçelerin başında gelmekteydi. Biz bu eksikliği gidermek için belediyemiz bünyesinde gerek Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa gerekse Kent Konseyimiz aracılığı ile kültürel faaliyetler, etkinlikler gerçekleştirmekteyiz. Sinema festivalinden, kukla festivaline, sirk gösterimlerinden, tiyatro oyunlarına kadar birçok etkinlik gerçekleştirdik. Babaeski’mizin markası olan Tarım Festivalimizde tarımsal faaliyetlerin yanında kültürel hizmetlere de daha fazla ağırlık verdik.

Ama bu etkinlikler ilçemiz için yeterli düzeyde değildir. Bu eksikliği gidermek için öncelikle vatandaşlarımıza sürekli hizmet verecek birçok amaçlı kültür merkezinin ilçemizde hizmete girmesi gerekiyordu. Kırklareli Valimiz Sayın Mustafa Yaman, İl Özel İdare Müdürümüzün büyük katkısı ile Eski Atatürk İlkokulunu Belediyemiz bünyesine kattık ve burada Kültür Merkezi yapımı için hemen çalışmalarımıza başlattık. Kısa zamanda çok hızlı yol kat ettik.

30 Ağustos 2013 tarihi itibarı ile Kültür Merkezimizi halkımızın hizmetine açıyoruz. Babaeski Belediye Başkanlığı olarak buradan Sayın Valimize ve İl Özel İdare Müdürümüze, İl Genel Meclis üyelerimize Atatürk İlkokulunun Kültür Merkezi olarak faaliyete geçmesinde bizlere destek olan tüm yetkililerimize sonsuz katkıları için çok teşekkür ederiz. Kültür Merkezimiz içerisinde müzik atölyesi, bilgisayar atölyesi, ahşap rölyef boyama ve el işleri atölyesi, çevre kulübü, tiyatro ve dans çalışma salonları bulunmaktadır. Kadınlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız Kültür Merkezimizden ücretsiz olarak yararlanacaklardır. Babaeski Belediye Başkanlığı olarak bizler ilçemizde her alanda projeler, faaliyetler üretmekteyiz ve üretmeye de devam edeceğiz.